Zajęcia w plenerze

eng25Dziś na dworze było tak pięknie, że postanowiłam urządzić lekcję w plenerze. Niedaleko szkoły językowej, w której prowadzę zajęcia jest niewielki park i  plac zabaw. Poszliśmy tam z dziećmi i ich rodzicami. Jak się okazało lekcja na świeżym powietrzu była doskonałym pomysłem. Dzieci poznały wiele nowych słów opisujących poszczególne sprzęty na placu zabaw, nazwy roślin, które spotykają na co dzień. Poza tym mieliśmy okazję opowiedzieć sobie o przechodzeniu przez ulicę.

Lekcja plenerowa okazała się też świetnym sposobem na powtórkę materiału. Maluchy w naturalny sposób wymieniały kolory jakie widzą, a nazwy tych których nie znały uzupełniliśmy. Pojawiła się też powtórka lekcji o zwierzętach domowych. Spotkaliśmy starszą panią, która prowadziła na smyczy pieska, a kilka minut później tuż pod naszymi nogami przebiegł szary kot.

Na koniec zajęć znalazł się również czas na odrobinę zabawy na świeżym powietrzu. Bez wątpienia dla dzieci była to jedna z przyjemniejszych lekcji angielskiego w naszej szkole.

Gdzie znajdę dobrą szkołę języka angielskiego ?

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.